Pas shqetësimit përcjellë nëpërmjet Saranda Web, në shkollën e Ksamilit mundësohet sistem ngrohjeje

30/01/2113:57

Shperndaje:


Pas shqetësimit të përcjellë nga banorët e Ksamilit nëpërmjet Saranda Web për mungesën e ngrohjes në shkollën 5 Dëshmorët në Ksamil, ditën e sotme ka ardhur edhe reagimi.
Ministrja e Financave Anila Denaj ka qenë ditën e sotme në shkollën e Ksamilit, ku falë një ndërmjetësimi me një biznes privat, u mundësua përmirësimi i kushteve të ngrohjes, një zgjidhje e shpejtë dhe praktike në këto ditë të ftohta dimri.

540 fëmijët e shkollës së mesme të bashkuar “5 Dëshmorët” në Ksamil tashmë do të mësojnë në mjedise me ngrohje më cilësore.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.