Pas Sarandës, edhe Ksamili bie nën pushtetin e një gruaje

16/09/1612:32

Shperndaje:


valbona-oruci Pas 2 muajsh vakance, është emëruar sot administratori i ri i Njesisë Administrative Ksamil, pjesë e Bashkisë Sarandë. Në postin e administratorit është emëruar Valbona Oruçi. Valbona Oruçi njihet si një militante e majtë. Gjatë qeverisjes së Partisë Demokratike ishte  e pushuar nga puna si edukatore kopshti me pretendimin se rezultonte të kishte mbaruar shkollën e lartë ende pa përfunduar shkollën e mesme. Administratori i Ksamili Florjan Sali dha dorëheqje nga ky funksion para 2 muajsh, si shkak se Bashkia Sarandë nuk po u përgjigjej premtimeve elektorale dhe kërkesave të banorëve të Ksamilit për kushtet e infrastrukturës, ndriçimit, pastrimit, gjelbërimit dhe administrimit të plazheve. 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.