Parlamenti grek refuzon të mbajë 1 min heshtje për Kostandin Kacifën

29/10/1820:57

Shperndaje:


 

Parlamenti grek refuzon të mbajë 1 min heshtje për Kostandin Kacifën. 

Në seancën e sotme të parlamentit grek  p;rpara fillimit të diskutimit të saj deputeja  Eleni Zaroulia mori fjalën dhe kërkoi që të mbahen nga Parlamenti një minutë heshtje në kujtim të Konstantin  Katsifas.

“Para pyetjes së tanishme, për shkak se dje në Epirin e Veriut është vrarë nga regjimi shqiptar I cili  persekuton grekët, sepse ai donte të shpaloste  flamurin grek në ditën e për vjetorit  të 28 tetor, unë do të kërkoj për të mbajtu r një minutë heshtje nga parlamenti në kujtim të 35-vjeçarit Konstantin Katsifos “, tha deputetja e  Agimit të Artë.

Zëvendës kryetari I parlamenti duke cituar Rregulloren e  parlamentit e refuzoi këtë kërkesë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.