Nxënësit e shkollës “Adem Sheme” revoltohen ndaj mësuesve

15/11/1713:29

Shperndaje:


Nje email ardhur ne adresen e Saranda Web sjell ne vemendje nje shqetesim lidhur me sjelljen e mesuesve ne shkollat e Sarandes.
Duke dashur te leme ne dore te Zyres Arsimore Sarande vertetesine e ketyre pretendimeve, po sjellim ate qe kane shkruar nxenesit, por duke hequr emrin e mesuesit.
Pershendetje,
Jemi nxenesit e shkolles 9 Vjecare Adem Sheme Sarande ..
Me hapjen e kesaj adrese E-maili deshirojme te bejme me dije nje problem tonin qe prej shum kohesh nuk po meren masa..
Behet fjale per mesuesen e Lendes Xxxxxxxx, Znj: Xxxxx Xxxx..
Problemi qendron se ajo nuk eshte aspak korrekte me te gjithe nxenesit ne shume drejtime..
-Na ul piket ne provime,
-Nuk na pergjigjet per arsyet pse e ben kete,
-Perdor fjalor te ashper me ne dhe te rendomte
-Na ofendon
-Nuk na shpjegon mesimin por na jep vetem detyra
-Vjen kur do ajo, jo kur eshte orari i duhur
-Na ben provime te veshtira pa na lajmeruar me pare
-Tregon indiference totale ndaj cdo lloj ankese tonat
Keto jane disa pika kryesore te problemit. Ne jemi mbledhur e jemi ankuar ne drejtori por nuk esht marre asnje lloj mase…
Kemi organizuar dhe mbledhje me prinder per kete problem por asnje rezultat
”NE JU LUTEMI” Ne emer te te gjithe nxenesve te kesaj shkolle, PER PERJASHTIMIN MENJEHERE te kesaj mesuese nga shkolla jone pasi ne rast se nuk meren masa do braktisim oret e mesimit dhe do bejme protesta te vazhdueshme
Ju lutemi na ndihmoni
Nxenesit E Shkolles 9 Vjecare Adem Sheme Sarande

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.