Nusja dhunon vjehrrin 79-vjecar, policia kerkon Urdher per ta mbrojtur

08/08/1815:10

Shperndaje:


Komisariati i Policisë Sarandë njofton se  u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për nje shtetas vjeç 79, banues në Sarandë.
Kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm per vjehrrin 79-vjecar u be pasi dyshohet se nusja e djalit,  vjeçe 34,  ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj tij.
Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Sarandë.
Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.