Nuk kishin mbyllur lokalin natën, gjobë 10 milionë lekë për 2 biznese në Sarandë

10/07/2110:20

Shperndaje:

Komisariati i Policisë Sarandë njofton se gjatë mbrëmjes së djeshme 2 biznese në Sarandë janë konstatuar duke ushtruar aktivitetin pas orarit të përcaktuar për mbyllje.

Policia thotë se këto 2 biznese janë ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë të reja secili:

-S. I., pasi nuk ka respektuar orarin e përcaktuar për mbyllje të aktivitetit, në lokalin e tij, në lagjen nr.1, Sarandë.

-K. S., pasi nuk ka respektuar orarin e përcaktuar për mbyllje të aktivitetit, në lokalin e tij, në lagjen nr.1, Sarandë.

Policia apelon për të gjithë administratorët e lokaleve dhe qytetarët që të respektojnë masat anticovid dhe orarin e përcaktuar për ushtrimin e aktivitetit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.