Nuk i treguan dokumentat e identifikimit Policisë, procedohen penalisht 2 të rinj

17/01/229:42

Shperndaje:

Policia njofton se Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë proceduan penalisht për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik”, shtetasit L. D., 31 vjeç dhe E. D., 35 vjeç, banues në Sarandë.

Sipas Policisë, procedimi penal ndaj tyre u krye pasi kanë kundërshtuar punonjësit e Policisë, gjatë kryerjes së detyrës, dhe nuk kanë pranuar të tregojnë dokumentet e identifikimit.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.