Njerëzit në rrugë, Rama: Nëse këta tradhtarë nuk tërhiqen, do arrestohen

20/03/2016:57

Shperndaje:


Kushdo që del në rrugë për shëtitje do të arrestohet.
Këtë ka deklaruar kryeministri Edi Rama, i cili duke i quajtur këta njerëz si tradhtarët e vërtetë të përpjekjeve kombëtare për të ruajtur jetën, i ka paralajmëruar se nëse nuk tërhiqen urgjentisht nga kjo rrugë e gabuar do të arrestohen.

Rama tha se ushtria do të vihet e gjitha në mbrojtje të popullit nga kjo pakicë njerëzish që tregohen ende të papërgjegjshëm dhe dalin në rrugët e qytetit për shëtitje si të ishin në kohë pushimesh.
Nëse këta persona nuk tërhiqen urgjentisht nga rruga e tyre qorre, do të përdoret çdo mjet deri në heqjen e lirisë së plotë apo thënë ndryshe arrestohen.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.