Një shtetas nga Kosova prangoset nga Policia e Sarandës

01/07/2416:24

Shperndaje:

Seksioni i Policisë Rrugore në Sarandë ka njoftuar sot për arrestimin e shtetasit A. B., 32 vjeç, banues në Kosovë. Ky arrestim u bë pasi ai u konstatua duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur nga shërbimet e Policisë.

 

Arrestimi u krye gjatë një patrullimi rutinë, kur policia ndaloi automjetin e drejtuar nga A. B. për një kontroll të zakonshëm. Pas kryerjes së testit të alkoolit, u konstatua se drejtuesi ishte në gjendje të dehur, duke shkelur kështu rregullat e qarkullimit rrugor dhe duke rrezikuar sigurinë e tij dhe të përdoruesve të tjerë të rrugës.

 

Policia Rrugore ka ndërmarrë menjëherë masa për arrestimin e tij dhe për dërgimin e materialeve përkatëse në prokurorinë e Sarandës për veprime të mëtejshme.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

KËRKOHET KUJDESTARE PËR GRUA TË MOSHUAR NË FSHATIN XARRË
Moonlight Bar kërkon Sanitare nga ora 15:00 – 17:00. Pagesë shumë e kënaqshme
Vangjel Tavo takim me banorët në Vuno: Zyrat për ju do jenë të hapura
Anullohet linja e tragetit Brindisi – Sarandë
Vangjel Tavo merr pjesë në inaugurimin e impiantit të ujërave të ndotura në Himarë – VIDEO
Petro Gjikuria hap Fushatën Elektorale në Himarë

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.