Nisma “Dhuro një Lule për Sarandën” i rikthehet aksionit të mbjelljes së luleve

02/05/2018:14

Shperndaje:


Ekipi i Nismës “Dhuro një lule për Sarandën” i rikthehet aksionit të mbjelljeve për këtë vit pasi mbjelljet ishin pezulluar për shkak të COVID-19.

Gjatë ditës së sotme aktivistët mbollën 30 bouganville, plehëruan dhe krasitën 200 bouganville, si edhe ndërtuan shtratin për rritjen e tyre.

Qyteti bëhet më i mirë kur ka ngjyrat e luleve.
Aktivistët u kujdesën për të respektuar masat kundër koronavirus duke ruajtur distancat e sigurisë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.