Nga sot Spitalit të Sarandës i shtohen 4 mjekë të rinj

29/03/1920:24

Shperndaje:


Prej dites se sotme stafit te Spitalit “Petro Nako” ne Sarande i jane shtuar edhe  kater mjeke te rinj, te cilet kane mbaruar ciklin e plote te specializimit.
Behet fjale per 1 kirurg, 1 pediater, 1 kardiolog dhe 1 gastrohepatolog, te cilet vijne me kontrate trevjecare me spitalin e Sarandes.
Gjithashtu prej nje muaji ka filluar me bonus nje mjek reanimator-anestezist, duke e cuar ne 5 numrin e mjekeve te rinj, ardhja e te cileve pritet te  ndikoje ne permiresimin e cilesise se sherbimit ndaj qytetareve.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.