Nga data 1-14 Maj Kampionati Boteror i Fluturimeve te lira

18/04/1716:15

Shperndaje:


kampionati boteror i fluturimitNga data 1-14 Maj Kampionati Boteror i Fluturimeve te lira.
Llogaraja për herë të parë këtë vit, do të bëhet stacioni i pilotëve ndërkombëtarë të fluturimeve të lira. Paragliding, sporti ekstrem i cili praktikohet prej disa vitesh në Shqipëri, nga data 1 deri më 14 maj 2017 pritet ta shndërrojë vendin tonë në epiqendrën europiane të turizmit.
200 pilotë nga 50 shtete do të fluturojnë për të shijuar bukuritë e Bregdetit piktoresk të Jonit.
Në këtë kompeticion prestigjoz, i cili zhvillohet për herë të parë në Shqipëri, ka konfirmuar pjesëmarrjen dhe aktorja e famshme Eliza Dushku, e cila njihet për promovimin e bukurive të vendit tonë në botë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.