Nesër pa energji zonat e Sarandës, Delvinës, Bregdetit, Konispolit dhe Finiqit

11/10/1815:41

Shperndaje:


OSHEE ka publikuar nje njoftim, ku behet e ditur se diten e neserme qytete Sarande, Delvinë dhe Konispol si edhe te gjitha fshatrat do te jene pa energji elektrike
Sipas OSHEE për shkak të punimeve që do të kryhen nga kompania KURUM Internanational sh.a, në HEC-in Bistrica 1, në datën 12 tetor në intervalin kohor 09:00-14:00, do të stakohet energjia në disa zona në Sarandë:
Bërdenesh, Çukë, Metoq, Gjashtë, Shelegar
Ne Bashkine Delvine, Konispol dhe Bashkia Finiq :
Bregas, Vrion, Vromero, Bashkia Delvine: Bajkaj, Vane, Palavli, Vergo, FusheVeri, Kakodhiq, Bashaj, Senic, Tatzat, Isak, Kalas, Bamatat, Rusan, Stjar, Mavropull, Shijan, Karahaxh, Lefterhor, Kakodhiq, Varfaj, Janjar, Livadhja, Grave, Komat, Ninat, Markat, Llazat, Kallcat, Karoq, Sopik, Kullurice, Halo, Qenurjo, Fanar, Dober, Mancet, Shales, Dishat, Verve,
Çiflik, Vagalat, Shkalle, Konispol, Koder, Dermish, Rahulle, Aliko, Çaush, Trembul, Neohor, Jerme, Fitore, Memoraq,
Bistrice, Kronje, Dhruvjan, Pece, Muzine, Mesopotam, Finiq, SMT, Kranë, Sirakat, Kardhikaq, Livine, Velahov, Borsh, Coraj, Ftere, Piqeras, Lukovë, Sasaj, Krekëz, Shënvasil, Nivic Bubar.

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.