Në syrin e Ciklonit/ Foto dhe video nga gjendja në Greqi

Cikloni i cili ka disa orë që godet pjesën veriperëndimore të Greqisë, ka lënë mbrapa dëme të shumta, ndërkohë situata mbetet alarmante.
Zakynthos , Kefalonia dhe Ithaca kanë qenë në qendër të vëmendjes që nga e premtja në mëngjes , ku ka shira të shoqëruara me erëra të forta. Syri i ciklonit drejtohet drejt Gjirit të Patras dhe më pas pritet të drejtohet në jug.
Moti i keq “goditi” gjatë natës dhe Etoloakarnania , Ilia , Achaia , Arcadia dhe Messinia .

 

VIDEO