Në lagjen nr. 4 (Kodër) shpërthejnë ujrat e zeza

09/05/1610:16

Shperndaje:


ujrat e zezaNë kohën kur sezoni turistik veror ka filluar dhe Saranda po behet destinacion i mijëra turistëve të huaj dhe vendas, në Lagjen nr. 4 në Kodër kanë shpërthyer ujrat e zeza. Kjo ngjarje është shumë shqetësuese jo vetëm për pronarët e hotele dhe resorteve të tjera turistike, por edhe për banorët e zonës, të cilët përballen çdo ditë me erën e keqe dhe rrezikun e infeksioneve. Ata bëjnë apel në Saranda Web për ndërhyrje të menjëhershme nga institucionet përgjegjëse, pasi kjo situatë po vë seriozisht në rrezik shëndetin e tyre, por edhe investimet e operatorëve turistik të zonës.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.