Ndërpritet takimi në Delvinë, tifozi godet anësorin. Reagon klubi

19/12/2013:59

Shperndaje:


Incident në takimin e sotëm të kategorisë së dyte Delvina – Albpetrol.
Kur po luhej minuta e 16-të e takimit, një prej tifozëve ka goditur gjyqtarin anësor.
Pas këtij incidenti, gjyqtari ka vendosur të mos vijojë takimi.
Ende mbetet e paqartë nëse tifozi  hyri brenda fushës së lojës siç thuhet në reagimin e klubit apo goditi me gurë nga jshtë rrethimit siç thuhet në deklaratën e policisë,  por pas këtij takimi ekipi i Delvinës ka reaguar duke u shprehur se një incident i tillë nuk mund të dëmtojë një qytet.

Reagimi i klubit
Fk Delvina shprehet e indinjuar nga incidenti i ndodhur diten e sotme ne ndeshjen kunder Albpetrolit, per hyrjen ne fushe te 1 personi i cili ka godit anesorin pasi eshte futur ne fushe, ndeshja eshte nderprere pas ketij incidenti,nuk mund te goditet 1 qytet i tere 1 ekip i tere nga 1 njeri qe fundja mund te quhet i cmendur dhe eshte futur ne fushen e sportit kur ndeshja eshte pa spektatore, kerkojme vetem drejtesin asgje me shume, ekipi qyteti nuk eshte fajtor per asgje dhe nuk ka pjese fare ne kete incident,kerkojme 1 zgjidhje dhe sqarim sa me te shpejte te ngjarjes, thuhet në reagim.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.