Ndahet nga jeta mësuesi Skënder Bami

20/01/2219:58

Shperndaje:

Është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare pas nje semundje te gjate kronike ne nje nga spitalet ne Tirane, mësuesi Skender Bani.

Per vite e vite me radhe ai nxorri nga duart e tij breza te tere nxenesish dhe ruajti te paster figuren e mesuesit.

Si i tille ruajti respekt nga banoret e fshatit Shelegar, ku në nder të këtij mësuesi Shkolla Fillore e Shelegarit ka marre emrin e tij qysh kur ai ishte gjalle.

Saranda Web shpreh ngushëllimet më të thella për Familjen e Skënder Bami


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.