Naim Lala emërohet shef i ri i Komisariatit në Delvinë, Zoga emërohet në Akademinë e Policisë

16/09/2310:43

Shperndaje:

Naim Lala emërohet shef i ri i Komisariatit të Policisë Delvinë, Zoga emërohet në Akademi. Pas 6 muajsh ne detyre eshte larguar Shefi i Komisariatit te Delvines, Armando Zoga.

Zoga eshte transferuar me urdher te Drejtorit te Pergjithshem te Policise ne Akademine e Policise. Nuk dihen ende shkaqet e kesaj levizje, e cila eshte e vecuar nga urdhrat e tjere qe behen zakonisht per gjithe Komisariatet.

Ne vend te tij eshte emeruar Komisar Naim Lala, i cili vjen nga Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit Tirane. Më herët Nail Lala ka qenë edhe shef i Komisariatit të Policisë Mirditë.

SARANDA WEB TV – 24 ORË ONLINE


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.