Monodrama “E madhe është gjëma e mëkatit” në Kinoteatrin e Sarandës

27/03/1919:21

Shperndaje:


Monodrama “E madhe është gjëma e mëkatit” e autorit Mitrush Kuteli është vënë në skenën e Kinoteatrit të Sarandës mbrëmjen e sotme nga aktori i mirënjohur Ligoraq Riza.
Shfaqja ka filluar në orën 19 të mbrëmjes së sotme me një prezantim nga përfaqësuesi i Lidhjes së Intelektualëve Ortodoksë.
Pavarësisht se pjesmarrja e spektatorëve ka qenë e ulët, monodrama është mirëpritur dhe duartrokitur nga të pranishmit në sallë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.