Merret në mbrojtje policore gruaja me fëmijën 5 vjec, i dhunoi ish-vjehrra 77 vjecare

22/03/1814:33

Shperndaje:


Komisariati i Policisë Sarandë njofton se u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për një shtetase vjeç vjeç 30 dhe për djalin e saj të mitur vjeç 5.
Kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme u bë pasi ndaj tyre ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ish vjehrra, vjeç 77, banuese në Sarandë.
Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësorë Sarandë.
Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, ”Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.