MegaOperacioni/ Kapen 951kg kanabis, arrestohet transportuesi

Policia greke ka kapur gjate nje operacioni nje sasi prej 951 kg kanabis.
Kapja e kesaj ngarkese u be prane Janines, ku nje kamion, pas sinjalizimeve qe kishte policia greke, u ndalua per kontroll. Policia greke e kishte ndjekur automjetin qe prej kufirit greko-shqiptar dhe e ndaloi ate ne hyrje te qytetit te Janines.
Gjate kontrollit u zbulua se me kamion, i cili rezulton i vjedhur, transportohej nje ngarkese prej 951 kg kanabis.
Policia greke ka arrestuar drejtuesin e mjetit, nje shtetas te huaj 30 vjec, i cili mendohet se eshte shqiptar.
Operacioni vijon