Kristaq Kiço kandidati i MEGA & PS për Bashkinë Finiq

11/05/199:16

Shperndaje:


Eshte zyrtarizuar emri i kandidatit te partise se Minoriteti Grek MEGA per Bashkine e Finiqit.
Kristaq Kico, kryetari i kesaj force politike do te jete emri i kandidatit, i cili do te kete edhe mbeshtetjen e Partise Socialiste ne garen e 30 qershorit.
Nderkohe partia tjeter e minoritetit PBDNJ e cila eshte ne kualicion me PD dhe qe ne zgjedhjet e 25 qershorit 2017 moren vetem 17% te votave, nuk ka shpallur ende kandidature.
Nga ana tjeter, kryetari ne detyre i Bashkise Finiq Leonidha Hristo pas humbjes se mbeshtetjes nga MEGA dhe PS per shkak te keqmenaxhimit dhe akuzave per korrupsion, diten e djeshme u regjistrua si kandidat i pavarur.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.