Kreshnik Bozho dhe Jolio Dine më të preferuarit në PD, vetëm nga 12 vota kundër secili

05/10/2017:25

Shperndaje:


Demokratet e Sarandes, Konispolit dhe Finiqit kane konfirmuar ne mase kandidaturat e Kreshnik Bozhos dhe Jolio Dines.
Ne procesin e se henes ata kane qene me pak te kontestuarit duke marre nga 12 vota secili, shume me pak se gjithe kandidatet e tjere te cilet u kontestuan nga demokratet.

Kontestimi i tyre eshte rreth 1.2 % e atyre me te drejte vote.
Bozho, ish-kandidat per Bashkine Sarande ne 2015 dhe ish-sekretar i PD Sarande dhe Dine, ish-Kryetar i FRPD dhe ish-kandidat per deputet, aktualisht anetar i Keshillit Kombetar te Partise Demokratike, shihen si kandidate potenciale dhe favorite per te qene ose per deputet ose per Kryetar Bashkie.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.