Koronavirusi/ Rama: Sonte më ndiqni në facebook, do të shpallen masat e reja

13/04/2015:25

Shperndaje:


Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se sot në orën 19:00 të pasdites do të zhvillojë një lidhje live, ku edhe do të komunikojë paketën e zgjeruar të masave të marra për koronavirusin në vend. 

Pritet që sot kryeministri Edi Rama të njoftojë planin e ri për lehtësimin e masave për parandalimin e koronavirusit, apo të riatdhesimit të shqiptarëve që kanë mbetur jashtë vendit.

Gjithashtu priten të reja edhe për planin e ekonomikë për të gjitha bizneset e vogla që nuk janë mbyllur, por kanë pasur dëme ekonomike si pasojë e koronavirusit. Pritet që të përfshihen edhe bizneset e mëdha dhe sektori turistik.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.