Konsulli grek dhuron materiale mjekësore në Spitalin e Sarandës

30/04/2010:06

Shperndaje:


Llambros Kakissis Konsulli grek në Gjirokastër, ka dhuruar ditën e sotme në emër të qeverisë greke për Spitalin e Sarandës 2000 maska, 1000 doreza, dhe dezefektant.

Kakissis u shpreh se në një moment të vështirë si ky në emër të fqinjësisë së mirë, duhet ti qëndrojm pranë njëri tjetrit.

Përsa u përket qytetarëve shqiptar apo minoritar grek të cilët, medikamentet e tyre i sigurojnë në shtetin grek, Kakissis u shpreh se nëpërmjet shoqatave të ndryshme po bëhet maksimumi që qytetarët të mos mbeten pa ilacet qe ju nevojiteshin.

https://www.facebook.com/314358762071487/posts/1564959330344751/


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.