Kapet makina me 87 kg kanabis, arratiset shoferi, arrestohet pronari i mjetit

24/06/1812:53

Shperndaje:


Policia Kufitare greke pasi ka tentuar te ndaloje  një automjet të dyshimtë në zonën e Ragios Thesprotia vetem pak kilometra nga kufiri greko-shqiptar, por shoferi nuk i ka ndaluar postbllokut, duke rritur shpejtësine e mjetit.
Pas ndjekjes ne nje rrugë rurale në luginën e Kestrines automjeti eshte bllokuar, ndërsa shoferi arriti dhe iku në këmbë, duke perfituar nga terreni. Pas kontrollit te  mëvonshëm nga policia në makine, jane gjetur dhe konfiskuar në pjesën e bagazhit dhe ndenjese te pasme  22 pako me kanabis të papërpunuar, gjithsej ne peshë 87 kg dhe 730 gram.
Pas  hetimit te policise greke, jane arrestuar në Nea Smyrni Atikës, dy persona si pronar dhe përdorues të automjetit të mësipërm.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.