Kapen me 580 fara kanabis, arrestohen 2 persona

05/06/217:53

Policia njofton se në vijim të goditjeve të njëpasnjëshme ndaj veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, specialistët për Hetimin e Krimeve në Seksionin e Hetimit të Krimeve kundër Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Himarë, në bazë dhe të informacioneve të marra në rrugë operative, bënë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve:

A. M., 33 vjeç dhe B. Y., 33 vjeç, tĂ« dy banues nĂ« lagjen “28 NĂ«ntori”, VlorĂ«.

KĂ«ta shtetas dyshohen se nĂ« bashkĂ«punim me njĂ«ri-tjetrin, do tĂ« kultivonin 580 fara kanabisi tĂ« cilat u sekuestruan nĂ« cilĂ«sinĂ« e provĂ«s materiale, nĂ« njĂ« parcel toke nĂ« fshatin Çorraj, HimarĂ«.

Materialet i kaluan ProkurorisĂ« pranĂ« GjykatĂ«s sĂ« ShkallĂ«s sĂ« ParĂ« VlorĂ«, pĂ«r veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikĂ«ve”, kryer nĂ« bashkĂ«punim dhe “Kultivimi i bimĂ«ve narkotike”, kryer nĂ« bashkĂ«punim.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 ‱ Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i pĂ«rmbajtjes sĂ« kĂ«saj faqeje.