Kapen 100 kg kanabis, arrestohen 2 persona

26/06/1811:04

Shperndaje:


Sekuestrohen 100 kg marijuanë nga dy operacione në Greqi. Mediat greke bëjnë me dije se janë arrestuar dy persona një grek dhe një shqiptar, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur.
Mësohet se nga operacioni i parë në Pella u kapën 90 kg marijuanë. Ndërsa tek i dyti policia sekuestroi 10 kg marijuanë.
Sakaq, droga u gjet në një mjet të braktisur dhe dyshohet se ka ardhur nga kufiri greko-shqiptar. Në pranga kanë rënë dy persona, poseduesit e lëndës narkotike shqiptari 52 vjeç dhe greku 38 vjeç.
Policia vijon hetimet.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.