Jashtë kontrollit situata e pastrimit në Sarandë

10/08/1818:33

Shperndaje:


Vazhdon situata e rende me pastrimin ne qytetin e Sarandes.
Qytetaret here pas here dergojne foto dhe video nga kazanet e plehrave apo nga bulevardet dhe rruget e Sarandes te cilat jane te palara qe nga shiu i fundit, ndryshe nga disa vite me pare ku nje autobot lante rruget 2 here ne dite.
Kazanet e mbeturinave jane bere vend per gjetjen e ushqimit per dhjetra qene endacake, per te cilet nga ana e bashkise Sarande ishte bere nje tender prej 3.3 milione leke per sterilizimin, vaksinimin dhe matrikullimin e tyre.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.