Jahti më i madh dhe një ndër njerëzit më të fuqishëm në botë vizitë në Sarandë

23/08/1911:58

Shperndaje:


Babai i Emirit te Katarit, Sheikh Hamad Bin Khalifa Al Thani ka bërë një vizitë në qytetin bregdetar të Sarandës, me Yacht Katara. Ai ka mbërritur sot por për arsye sigurie nuk jepet asnjë detaj sa do të qëndrojë dhe cilat pika do vizitojë. Në jahtin e tij është edhe një helikopter.

Jahti luksoz KATARA, 124 metra i gjatë është një nga jahtet më të mëdha luksoze private në botë dhe është në pronësi të ish-Emirit të Katarit Hamad bin Khalifa Al Thani.

Sheik Hamad bin Khalifa Al Thani, lindur më 1 janar 1952 është ish-Emir i Shtetit të Katarit. Ai ishte Emir nga 1995 deri në 2013. Sheik Hamad ishte trashëgimtari i Katarit midis 1977 dhe 1995.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.