Humb jetën në spitalin e Delvinës një pacient me Covid-19

17/02/2116:13

Shperndaje:


Një tjetër humbje jete nga Covid-19 në qytetin e Delvinës.
Një pacient me Covid ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në spitalin e Delvinës.
Burime të Saranda Web bëjnë të ditur se 83-vjeçari ishte prekur nga Covid dhe merrte trajtim në spitalin e Delvinës.

Në spitalet e Sarandës dhe Delvinës janë dhjetra pacientë që marrin ndihmë mjekësore, pavarësisht se zyrtarisht nga Ministria e Shëndetësisë spitale për trajtimin e pacientëve me Covid thuhet se janë vetëm spitalet në Tiranës dhe Durrës.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.