Humb jeten ne rrethana misterioze pushuesi ne Sarande

21/08/1813:39

Shperndaje:


Rreth ores 13.30 te dites se sotme eshte njoftuar spitali i Sarandes per nje urgjence tek plazhi “Delfini” ne rrugen Turizem Kanali i Cukes ne Sarande. Nje shtetas i ndodhur ne breg ka humbur jeten. Miri Hasllani, 47 vjec, vendlindja Durres por me banim dhe nenshtetesi italiane eshte paraqitur ne spitalin e Sarandes ne gjendje terminale me diagnoze fibrilacion ventrikular, propabel infarkt akut miokardi
U zbatuat protokolli i mjekimit.
Perfundimi eksitus latal.
Eshte komunikuar me mjekesine ligjore dhe do te niset per ekspetize per ne Tirane, bejne me dije burime nga Spitali Sarande.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.