Harta e kanabisit në Sarandë, Delvinë, Konispol dhe Finiq

25/04/168:22

Shperndaje:


kanabis_harta_2015_24501 Harta e kanabisit në Sarandë, Delvinë, Konispol dhe Finiq.
Në rrethin e Sarandës, sipas një publikimi të droni.al, është mbjellë kanabis në fshtatrat Borsh – Mali Borshit, Fterrë, Çorraj, Sasaj, Lukovë (pjesa malore), Grazhdan, Leshnicë, Navaricë, Theollogo, Dhivër, etj.
Në Bashkinë Konispol fshatrat Vërvë, Ninat, Markat, Kodrat e Konispolit dhe Shalës.
Në Bashkinë Delvinë fshati Kakodhiq, lugina e Bistricës, Syri Kaltër, fshati Dhrovjan, Krongji dhe Qafa e Muzinës. Pllaja e Mesovunit, Qafa e Skërvficës-zona e Luvadhit.
Njësia Administrative Vergo fshatrat Tatzat, Kalas (lugina e lumit Kalas përfshi dhe fshatin Bajkaj), pjesa malore e fshatit Vergo, Kopaçez, Varfaj, mali Sopot.
Harta është publikuar ne droni.al dhe sipas autorëve, është bazuar mbi të dhënat nga terreni të zyrtarëve lokalë të opozitës por edhe burime të besueshme të shërbimeve të ndryshme policore në vend.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.