Hajdutët në aksion: Vjedhin edhe tabelat e sinjalistikës dhe kasetofona

30/09/1719:34

Shperndaje:


Hajdutët në aksion: Vjedhin edhe tabelat e sinjalistikës dhe kasetofona.
Persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur disa tabela të sinjalistikës rrugore në aksin rrugor Metoq-Çukë në Sarandë, ndërsa një tjetër grabitje ka ndodhur në fshatin Shalë ku është vjedhur një kasetofon makine.
Policia e Sarandës bën me dije se më datë 28.09.2017, gjatë natës, në aksin rrugor Metoq–Çukë, kanë vjedhur katër tabela të sinjalistikës rrugore. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë. Neni 134 i Kodit Penal.
E ndërsa një tjetër vjedhje ka ndodhur gjatë natës në fshatin Shalës ku një përsoni i kanë vjedhur kasetofonin e makinës. Policia njofton se më datë 29.09.2017, gjatë natës, në fshatin Shalës, shtetasit E.N, vjeç 27, banues në Shalës, i kanë vjedhur kasetofonin, në mjet.
Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë. Neni 134 i Kodit Penal.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.