Hajdutët e makinave patrullojnë rrugët e Sarandës gjatë natës

02/02/1713:38

Shperndaje:


Prej disa ditesh pronaret e automjeteve ne qytetin e Sarandes jane ne nje panik te pazakonte.
E gjithe kjo per shkak te fenomenit te vjedhje qe po ndodh gjithmone e me shpesh ne Sarande. Ka rreth 1 jave qe ne rrugicat e Sarandes po vidhen sende te qytetareve nga automjetet, si kasetofona dhe gjithcka tjeter qe mund te gjejne brenda makinave.
Sipas informacioneve skema e vjedhjeve eshte e njejte, thyerje e xhamit trekendesh dhe hapja e mjetit.
Qytetaret e Sarandes jane terrorizuar nga kjo situate dhe kane filluar te marrin masa duke parkuar makinat ne garazhe apo parkingje me pagese, ndersa ata qe nuk kane mundesi financiare te bejne roje gjithe naten.
Në komisariatin e Policisë Sarandë raportohen shumë pak nga këto raste, pasi qytetarët e shikojnë këtë procedurë si humbje kohe dhe thjesht mbledhje statistikash nga policia.
Në situatën e krijuar qytetarët presin nga policia marrjen e masave konkrete dhe daljen zot të qytetit dhe pronës së tyre, pasi ata shikojnë se policia gjatë orëve të natës është inekzistente në qytet.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.