Greqia njofton punëtorët sezonalë: Ta mendojë mirë kush kthehet në Shqipëri para 4 gushtit

20/07/2013:56

Shperndaje:


.
Greqia ka rishqyrtuar masat e marra për pandeminë e Covid-19, të cilat përfshijnë dhe dy pikat kufitare të hyrjes nga Shqipëria, Kakavija dhe Kapshtica.
Kështu sipas zëdhënësit të qeverisë, prej datës 23 korrik, të gjithë shtetasit greke si dhe minoritarët që kanë lejen e homogjenit duhet edhe ata të plotësojnë formën përkatëse të hyrjes. Këshillohen gjithashtu qytetarët grekë të shmangin vizitat në vendet e rënduara nga virusi.

Gjithashtu për punëtorët sezonalë shqiptarë që ndodhen në Greqi dhe largohen për në Shqipëri para katër gushtit, nuk do të kenë më të drejtë hyrjeje në Greqi deri në një urdhër të ri.
.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.