Greqi, vjen vdekja e parë nga koronavirusi, 66-vjeçari përhapi virusin në 21 persona

11/03/2021:37

Shperndaje:


Mbrëmjen e së mërkurës në mbrëmje, u bë e ditur se në pension 66-vjeçari ishte shpërthimi i nëntë i koronavirusit në Greqi dhe shpërthimi i parë në zonën tonë.

Profesori në pension i Amaliadës që mori pjesë në ekskursionin e Tokës së Shenjtë ishte në gjendje kritike, kishte dështim të organeve dhe ishte vetëm i gjallë nga zemra e tij.
AI gjithashtu u shua dhe kështu është viktima e parë e koronavirusit në Greqi.
Numri zyrtar i të prekurve nga koronavius në Greqi është 99 persona.   LINK


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.