Greqi/ Përplasen ‘kokë më kokë’ dy motora, humb jetën 21-vjeçari shqiptar

19/06/208:01

Shperndaje:


Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në zonën e quajtur Perama në ishullin e Mitilinit në Greqi.
Sipas policisë lokale, gjatë aksidentit kanë humbur jetën dy persona, njëri prej të cilëve shtetas shqiptar,21 vjeç.

Viktimat po udhëtonin me motor në aksin Papadhou-Perama, një prej akseve kryesore të ishullit, në kohën që u përplasën me njëri tjetrin.
Prej përplasjes mbeti i vdèkur në vend 21 vjeçari Shqiptar Salea Hamzai, ndërsa pak më vonë humbi jetën në spital edhe 19 vjeçari grek.

Kjo ngjarje shumë e rëndë ka tronditur banorët e ishullit të Mitlinit dhe sidomos komunitetin shqiptar të cilët gëzonin respekt të madh si për viktimën ashtu dhe për familjen e tij të nderuar.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.