Greqi/ 53 viktima dhe mbi 1500 të infektuar nga koronavirusi

02/04/2020:25

Shperndaje:


Rastet e reja të koronavirusit të njoftuar sot, e enjte, 2 prill, janë 129.
Sipas zëdhënësit të sotëm të koronavirusit, Ministri i Shëndetësisë, Sotiris Tsiodras.
119 raste janë raportuar në anijen Eleftherios Venizelos, nga 40 të raportuar dje (20 të mërkurën dhe 20 të martën).

Që nga sot, e enjte, 2 prill, është hera e parë që numërohen rastet në anijen Eleftherios Venizelos, numri i përgjithshëm i çështjeve të reja pas azhurnimit të ri arrin në 169, duke marrë parasysh 119 në bord dhe 50 në komunitet dhe struktura pritëse.

Aktualisht në Greqi numërohen 1.544 raste me koronavirus.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.