Grekët kapin automjetin me 73 kg kanabis, arrestohet transportuesi

Kapen 73 kg marijuane ne kufirin greko-shqiptar.
Operacioni ne Kefalovris, Janine, ku eshte ndaluar nga policia greke nje mjet qe vinte nga kufiri i gjelber.
Brenda ne bagazh te mjetit u gjeten dhe sekuestruan 47 pako me 73 kg 800 gram marijuane.
U sekuestruan 2 celulare dhe 150 euro.
Ne pranga drejtuesi i mjetit, grek 43-vjec.