Gjykata e Hagës vendos pranimin e dosjes së “Çështjes Çame”

17/05/1616:24

Shperndaje:


shoqata demokratike cameria holandeGjykata e Hagës ka vendosur ditën e sotme pranimin e dosjes së “Çështjes Çame”. Dorëzimin e kësaj dosje e bëri pranë Gjykatës së Hagës kryetari i Soqatës Demokratike Çamëria në Hollandë Festim Lato.  Me këtë rast para Gjykatës u mbajt edhe një tubim, i cili u ndoq nga të dërguarit e Saranda Web, dhe ku u kërkua drejtësi për Çështjen Çame. Shoqata Demokratike Çamëria në Holandë kërkon nga Gjykata e Hagës :
1- njohja e genocidit
2- njohja e prones
3- demshperblimi
4- falja publike qe Greqia duhet ti kërkojë popullatës cameshoqata demoktatike cameria

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.