Gjendet i djegur automjeti i atentatit në Sarandë

Gjendet i djegur automjeti i atentatit në Sarandë.
Policia e Sarandës ka gjetur të djegur një automjet, i cili dyshohet se është përdorur në atentatin e dështuar ndaj një biznesmeni në Sarandë. Automjeti i djegur është gjetur në Kakome, rreth 8 km larg Sarandës.
Nga verifikimet, rezulton se është mjeti tip “Benz” me targa greke, në pronësi të një 33-vjecari banues në Fushë Arrës, është raportuar i vjedhur më datë 25.12.2016.
Policia thotë se po punohet për dokumentimin e plotë ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.