Furnizimi me ujë 24 orë, Adrian Gurma: Jemi në pritje të financimit të projektit nga burimet e Tatzatit

26/10/2218:30

Shperndaje:

Furnizimi i Sarandës me ujë 24 orë, Adrian Gurma: Presim financimin e projektit nga burimet e Tatzatit

Përgjatë takimit të Bashkisë Sarandë me “Të urtët” e qytetit në prag të hartimit të projekt-buxhetit të vitit 2023, kryetari i Bashkisë Sarandë Adrian Gurma është shprehur se kemi reazuar projektin e furnizimit nga burimet e Tatzatit, projekt të cilin e kemi paraqitur për financim në Ministrinë e Infrastrukturës, por edhe në Bankën Botërore dhe jemi në pritje të financimit të këtij projekti.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Petro Gjikuria takim me banorët në Dhërmi: Fëmijët tanë të qëndrojnë këtu
Kompania Globe kërkon të punësojë Shitës/e për dyqanin në Sarandë
Rrjeti elektrik shpërthen në flakë, qindra banesa dhe biznese pa energji – VIDEO
Alarm për Bizneset në Sarandë: Dhjetra mashtrues janë nisur për Kontrolle False
Restaurant Sea View në Sarandë kërkon të punësojë Ndihmës Kuzhinier/e
BRUNES Sarandë kërkon Prezantuese ShowRoom-i, Agjent terreni dhe Ekonomiste

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.