Frika nga Covid, 12 punonjës të një kompanie në Gjirokastër presin analizat

13/06/2017:12

Shperndaje:


Në Gjirokastër janë marrë tamponë edhe për 12 punonjës të një kompanie private ku punonte i infektuari i djeshëm. Gjithë punëtorët e një reparti janë nën karantinë deri në daljen e përgjigjeve.
I infektuari i djeshëm një 48 vjeçar nga Libohova, me banim ne lagjjen “Zinxhira’ është asimpotomatik dhe gjendet në karantinë në banesë. 

Deri më tani Gjirokastra konfirmon dy raste të prekur me Covid 19.
Për rastin e parë në Gjirokastër Argjirolajm.net raportoi se 67 vjeçari kishte qenë i shtruar prej 22 ditësh në Tiranë tek QSUT për hepatit.
Aty dyshohet se u infektua me koronavirus. Aktualisht ai ndodhet në Spitalin Infektiv në gjendje të qëndrueshme. Një ditë më parë tamponët e familjarëve të tij dolën negativë. /argjirolajm.net


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.