Fotografuan votat për të marrë 50 mijë lekë nga Spiro, arrestohet 37-vjeçari, bashkëshortja në hetim

14/05/2315:07

Shperndaje:

Xarrë, Sarandë: Fotografuan fletët e votimit, arrestohet një 37-vjeçar, procedohet në gjendje të lirë bashkëshortja e tij.

Komisariati i Policisë Sarandë ka marrë njoftim nga shtetasi O. Sh., vëzhgues në Qendrën e Votimit nr.4731, Xarrë, se dy shtetas kishin fotografuar fletët e votimit dhe më pas kishin dalë jashtë Qendrës së Votimit.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë menjëherë kanë njoftuar prokurorin e gatshëm, për këtë rast. Dy bashkëshortët dhe vëzhguesi janë paraqitur me vullnetin e tyre, në Prokurorinë e Sarandës.

Në vijim të veprimeve u arrestua shtetasi L. T., 37 vjeç, banues në Xarrë, Konsipol dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për bashkëshorten e tij, shtetasen E. T(C)., për veprën penale “Shkelja e fshehtësisë së votës”.

Në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, po vijojnë veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij rasti.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

SHITET OKAZION – Për Ambjent Shërbimi, Dyqan, Magazinë në Sarandë
NDAHET NGA JETA MËSUESE ZHULI
Hapet “Porta e Kakomesë”, por te plazhi duhet të shkoni dhe të ktheheni me këmbë
BIRN: Në vend të investimeve, bashkitë fryjnë stafet me punëtorë
KËRKOHET SHITËSE PËR DYQAN ME SUVENIRE NË SARANDË
BUTRINT – BUTRINTI ANTIK – VIDEO NË BUTRINT

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.