Fjalët pikëlluese të babait për humbjen e djalit 14-vjeçar

27/11/2314:12

Shperndaje:

Lajmi për humbjen e jetës së 14-vjeçarit Arjol Dërvishaj pas aksidentit në Bajkaj ka shkatuar dhimbje të madhe për familjen, të afërmit, shokët por edhe për çdo qytetar në Delvinë, Sarandë dhe kudo. Në një publikim në facebook, Maksim Dërvshaj babai i 14-vjeçarit, me dhimbje të madhe i drejtohet Ëngjëllit të tij me këto fjalë:

U prehshe ne paqe
O mbreti babit
O gezimi jone i pare
O dashuri
Babi Mami dhe motra do te te kujtojne per jete o zemer.
Te qofte dheu i lehte o shpirti jone!
– shkruan Maksim Dërvishaj.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.