Fillon manipulimi i procesit zgjedhor te PD Sarandë

27/10/188:28

Shperndaje:


 

 Demokratet e Sarandes kane hyre ne procesin e zgjedhjeve te kryetareve te seksioneve te Partise Demokratike, njesi kjo e ngjashme me organizatat baze te PS.
Burime nga PD Sarande shprehen per Saranda Web se ka nje tentative per manipulimin e ketij procesi, shqetesim per te cilin jane vene ne dijeni edhe i deleguari Fatbardh Kadilli, kryetari Basha dhe Lideri shpirteror i demokrateve Sali Berisha.
Te njejat burime shprehen se grupet e punes te krijuara nga drejtuesit aktual me familjar te tyre dhe njerez pa lidhje me Partine Demokratike po perjashtojne nga gara demokratet e vertete, duke tentuar te zhvillojne nje farse elektorale me njerez te komanduar prej tyre.
 Kjo sipas tyre, kjo behet per te hedhur ne dore struktuarat baze te PD, drejtuesit e te cilave do te votojne per zgjedhjen e kryetarit te deges se PD Sarande. 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.