Fillojnë udhëtimet me traget edhe nga Korfuzi drejt Sarandës

09/07/2116:48

Shperndaje:

Ditën e sotme kanë filluar udhëtimet me traget edhe nga Korfuzi drejt Sarandës.

Kanë qenë 13 pasagjerë dhe 1 automjet të cilët kanë udhëtuar mesditën e sotme nga Korfuzi drejt Portit të Sarandës.

Porti i Sarandës është një prej pikave nga ku vijnë në vendin tonë një numër i lartë turistësh të huaj, kryesisht të Europës perëndimore dhe veriore.

Në vitin 2018 në portin e Sarandë kanë hyrë dhe dalë 482 mijë pasagjerë.

Udhëtimet nga Saranda drejt Korfuzit tashmë kryhen cdo ditë në orën 10:30 dhe 16:00, ndërsa nga Korfuzi në Sarandë në orën 13:00 dhe 19:00

Për cdo informacion përpara udhëtimit kontaktoni në finikas-lines.com


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.