Emigruan drejt Turqisë, familja Kane nga fisi i Shalsiotëve nga Pandalejmoni kërkon të afërmit

20/11/194:14

Shperndaje:


Rasti eshte identifikuar nga gazetarja Mimoza Elezi, e cila ka kontaktuar ne Saranda Web dhe kerkon te behet publik.
Çamet e Turqise 107 vjet ne Emigrim, Kerkojne Fisin Hallat e Tyre SHALJOTET FİSİ shaljoteve, shkruan Mimoza Elezi.

Hamza dhe Emine KANE emgiruan ne Turqi nga Pandalemoni dhe mbrapa ngelen Halili, i cili vdiq ne lufte dhe motrat Rabie dhe Adile.

Femijet e tyre, te cilet ndodhen ne Turqi jane ne kerkim te fisit te tyre. Kushdo qe mund te kete ndonje informacion, lutet te informoje.

https://youtu.be/UE_I-HWiBWc


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.