Emigranti, si ma dorëzuan portofolin e humbur në Sarandë

19/03/1915:43

Shperndaje:


Pershendetje Saranda News
Une jam nje ndjekes i faqes tuaj dhe gjithashtu nga Borsh i Sarandes me banim te perkoheshem ne Londer
Perfitoj nga rasti per pergezoj nga zemra per sinqeritetin dhe besimin te nje qytetar nga Gjasta i quajtur zoti Rexhep Ismaili
Kam ardhur me bashkeshorten per pushime dhe mbas nje dite te bukur me diell po kthehesha nga Saranda per ne bregdet , duke kaluar Qafen e Gjashtes menduam te pijme nje kafe te nje lokal qe ndodhet ne te dale te Gjashtes. Kur mbritem ne Borsh vura re se canta ime e qafes nuk ishte ne makine, atehere u tmerova
Duke menduar se kisha ne ate cante pasaportat, patenten, kartat bankare une u ktheva me nje shpejtesi maramendese per te lokali i fundit ku pijme kafen
Te jem i sinqerte kisha nje parandjenje se canten do ta gjeja, pasi ishim ulur jashte ne nje kolltuk dhe nuk kishte shume klienta
Perfundimisht canten e gjeta te lokali ku pijme kafen. Kisha nje shume te konsiderushme lek dhe euro por ajo cka vlente per mua ishin dokumentacioni e cila do te ishte katastrofike ne rast se do te binte ne doren e nje njeriu te pa sinqert dhe duke mare parasysh gjendjen aktuale te papunesise ne Shqiperi, nuk dua te gjykoj askend por fati ishte qe te binte ne doren e nje njeriu te mire qe komuniteti juaj dhe ai Çam duhet te jete krenar me njerez te tille
Perfundimisht bera nje mik familjar me shume, se tek e fundit miku nuk kapet ne rruge dhe as rastesisht.
Do te jem shume mirenjohes po ta publikoni kete rast. Faleminderit, Kosta Kreku


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.